MENU
Головна » Статті » Мої статті

Відкрий Європу

Якими будуть умови безвізового режиму для громадян України? 
    Після запровадження безвізового режиму громадяни України зможуть подорожувати до держав-учасниць Шенгенської угоди без необхідності отримання в’їзної візи держави призначення. 
    Безвізовий режим дозволятиме короткотермінове перебування в державах-членах ЄС (за виключенням Великобританії та Ірландії) та інших державах-учасницях Шенгенської угоди до 90 днів протягом 180 днів. 
    Перевірити сукупний строк перебування особи в ЄС можна за наступним посиланням: 
http://ec.europa.eu/dgs/home-affairs/what-we-do/policies/borders-and-visas/border-crossing/schengen_calculator_en.html?lang=en 
    У разі, якщо особі необхідно перебувати в ЄС більш тривалий час, їй необхідно буде оформити візу. 
Безвізовий режим також не означатиме права на проживання чи на працевлаштування в ЄС. 

Якщо мені необхідно перебувати довше, ніж 90 днів. 
    Перевищення дозволеного строку перебування може стати причиною відмови у в’їзді до держав-учасниць Шенгенської угоди у майбутньому. У разі необхідності більш тривалого перебування на території Шенгену, громадянин України повинен звернутись до консульства відповідної країни з метою оформлення візи належного типу. 
    Якщо про те, що сукупний строк Вашого перебування може перевищити 90 днів протягом 180 днів, стало відомо до початку поїздки, Вам необхідно 
якнайшвидше звернутися до консульської установи держави призначення з метою отримання консультації та, залежно від випадку, оформлення візи необхідного типу. 
    Якщо про ризик перевищення дозволеного строку стало відомо після початку подорожі, Вам необхідно невідкладно звернутися до міграційних органів влади держави перебування для отримання консультації та врегулювання Вашого міграційного статусу. 
    У виключних випадках термін перебування може бути подовжено, наприклад, у разі необхідності термінового лікування, стихійного лиха, виникнення інших непереборних обставин. 

Якщо я перевищив дозволений термін перебування 90 днів в одній з держав Шенгенської угоди 
    Перевищення дозволеного строку перебування може стати причиною внесення громадянина до переліку осіб, яким заборонено в’їзд до країн Шенгену, що слугуватиме причиною відмови у в’їзді до держав-учасниць Шенгенської угоди у майбутньому, а також підставою для примусового повернення такого громадянина до України. 

Що потрібно для того, щоб скористатись правом безвізових поїздок до Шенгенської зони? 
    Для того, щоб скористатись правом безвізових поїздок до Шенгенського простору, потрібно оформити закордонний біометричний паспорт (http://dmsu.gov.ua/posluhy/dokumenti-dlya-vijizdu-za-kordon ). 
    Крім цього, також необхідно мати під час кожної подорожі документи, які підтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність достатніх фінансових засобів на весь час перебування і намір повернутися до місця проживання. 
    Громадянам необхідно буде придбати поліс медичного страхування та страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу – у разі подорожі автомобілем. 
    Громадяни, які мають дійсний закордонний паспорт старого зразка (не біометричний) зможуть в’їжджати на територію ЄС лише за наявності шенгенської візи. 

Чи мають право прикордонні служби держав-членів ЄС вимагати додаткові документи? 
    Під час в’їзду до Шенгенського простору громадянину України потрібно буде мати документи, які підтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність достатніх фінансових засобів на цей термін перебування і намір повернутися до місця постійного проживання. 
    Такими документами можуть слугувати підтвердження бронювань готелю, 
запрошення друзів чи родичів, зворотні квитки тощо. 
    Крім цього, громадянам необхідно буде придбати поліс медичного страхування та страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу – у разі подорожі автомобілем. 

Якщо я подорожую з дитиною? 
    В рамках правил безвізових поїздок до Шенгенського простору кожна особа, включаючи дітей незалежно від віку, повинна мати окремий паспорт. 
    Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними. 
    Відтак, залежно від кожного особистого випадку, можуть знадобитися додаткові документи – свідоцтво про народження, згода обох або одного з батьків, свідоцтво про смерть, рішення суду про позбавлення батьківських прав, визнання особи безвісти відсутньою або померлою тощо. 

Чи надаватиме безвізовий режим право на роботу, навчання тощо? 
    Новий порядок поїздок надаватиме право на безвізовий в’їзд лише з приватною метою: туризм, відвідання друзів чи родичів, пошук бізнес партнерів, відвідання семінарів, конференцій тощо. 
    Безвізовий режим не надаватиме права на господарську, комерційну діяльність, працевлаштування, роботу за контрактом і т.п. 

У мене є сумніви, чи потрібна мені віза. Що робити? 
    Якщо є сумніви, чи потрібна віза у Вашому особистому випадку, радимо перед поїздкою проконсультуватися з консульською посадовою особою держави, до якої Ви маєте намір подорожувати. 

Чи буде шенгенська віза (багаторічна) дійсна для в’їзду до ЄС після запровадження безвізового режиму з Україною? 
    Так, громадяни, які мають дійсні шенгенські візи, зможуть в’їжджати на територію ЄС протягом усього строку їхньої дії. 

До яких країн українські громадяни зможуть в’їжджати без віз після запровадження безвізового режиму з Євросоюзом? 
    Після запровадження безвізового режиму громадяни України зможуть в’їжджати без віз до усіх держав-членів ЄС (за винятком Великобританії та Ірландії), а також до 4 держав-асоційованих учасниць Шенгенської угоди: Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії. 
    Отже, отримання візи не вимагатиметься під час поїздок до таких держав: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, 
Республіка Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція. 

Чи зможуть громадяни з паспортами старого зразка (не біометричними) в’їжджати до Шегенської зони після запровадження безвізового режиму? 
    Громадяни, які мають дійсну шенгенську візу та дійсний закордонний паспорт старого зразка, також можуть в’їжджати на територію ЄС. 

Чи діятиме надалі Угода між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз після запровадження безвізового режиму? 
    Так, Угода між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз застосовуватиметься і після запровадження безвізового режиму, зокрема щодо оформлення віз особам, які користуватимуться паспортами старого зразка.

Чи припинять своє існування угоди про малий прикордонний рух між Україною та сусідніми країнами після запровадження безвізового режиму? 
    Запровадження безвізового режиму для короткотермінових поїздок громадян України не матиме впливу на порядок поїздок громадян України, який застосовується в рамках угод про малий прикордонний рух. 
Угоди про малий прикордонний рух, укладені з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією, застосовуватимуться і надалі. 

Що дасть українським громадянам запровадження ЄС безвізового режиму? 
    Позитивні зміни для українських громадян після запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок (до 90 днів протягом 6 місяців) до Шенгенської зони, за наявності «біометричного» паспорта: 
    Забезпечить мобільність та знищить «лінію розподілу» між Україною та ЄС, яка наразі створена завдяки складним процедурам оформлення віз. 
    Сприятиме розвитку ділових контактів, необхідних для ефективного функціонування поглибленої та всеоохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС, а також співробітництву в економічній, політичній, науковій, культурно-гуманітарній та інших сферах. 
    Сприятиме подальшій успішній інтеграції України в європейське співтовариство. Дасть змогу побачити на власні очі, що насправді являє собою Європа, якими є європейські принципи і цінності, а також переконатися у моделі соціального устрою, за якою має розвиватися Україна. 

Як запровадження ЄС безвізового режиму для України сприятиме подальшій візовій лібералізації з іншими країнами? 
    Запровадження ЄС безвізового режиму для України свідчитиме про високу довіру держав-членів та інституцій ЄС до рівня безпеки документів, управління кордоном, запобігання нелегальній міграції, боротьбі з організованою злочинністю та забезпечення прав та свобод людини в Україні. 
    Це безумовний позитивний сигнал та аргумент для проведення переговорів про запровадження іншими країнами безвізового режиму для українських громадян. 

Чи матимуть право здійснювати подорожі до Європи без віз громадяни України, які постійно проживають на території тимчасово окупованих АР Крим та ОРДЛО? 
    Так, громадяни України, які постійно проживають на територіях тимчасово окупованих АР Крим та ОРДЛО, як і решта громадян України матимуть право користуватися перевагами безвізового режиму з ЄС на загальних умовах, оформивши біометричний паспорт України та дотримуючись інших відповідних вимог для безвізових подорожей. 

 Пам’ятка для осіб, які бажають виїхати з України за правилами безвізового режиму 

1. Наявність біометричного паспорту (паспорт із чипом, на якому міститься фотографія особи, підпис та відбитки пальців). 

2. Якщо у Вас немає біометричного паспорту, але є діюча віза, нею можна користуватись до завершення строку її дії. 

3. Перед перетином кордону у Вас перевірятимуть: 
документ для перетину кордону (закордонний паспорт, проїзний документ дитини); 
відсутність Вас у переліку осіб, яким заборонений в’їзд до ЄС (відсутність заборони в’їзду на певний термін до країни-члена ЄС у зв’язку з порушенням візового режиму: нелегальна праця в країнах ЄС, порушення строків виїзду з країн ЄС, наявність вироку суду щодо особи у країнах ЄС та передача для відбування покарання до країни громадянства); 
чи не становите загрози для громадського порядку, безпеки, громадського здоров’я та міжнародних відносин (відсутність осіб у пошукових базах Інтерполу, Європолу, особи, які останнім часом подорожували до Сирії або Ірану); 
у разі відсутності біометричного паспорту – наявність чинної візи. 

4. Прикордонні служби можуть відмовити у в’їзді на територію відповідної країни у разі, якщо громадянин України не зможе надати їм інформацію про мету в’їзду або в разі відсутності у нього фінансових засобів. Тому рекомендується підготувати відповідні документи: 
• щодо мети поїздки: 

Для робочих поїздок (відряджень) 
- запрошення на зустріч 
- інший документ, який підтверджує ділові відносини 
- квиток на захід, якщо метою поїздки є його відвідування; 

Для туризму або приватних поїздок: 
- бронювання проживання або запрошення 
- зворотний квиток (не потрібний, якщо подорожуєте автомобілем) 
- маршрут або план поїздки 
• підтвердження достатності фінансових засобів для перебування в ЄС і для повернення в Україну або здатність отримати такі засоби законним чином (кредитні картки, фінансові гарантії запрошуючої сторони, сплачене проживання та квитки, готівкові кошти). 

5. Безвізовий в’їзд даватиме право відвідати країну ЄС лише з приватною метою: туризм, відвідання друзів чи родичів, пошук бізнес партнерів, відвідання семінарів, конференцій тощо. 

6. Безвізовий режим не надає права на проживання, ведення господарської чи комерційної діяльності, працевлаштування, роботу за контрактом і т.п. 

7. Основне правило: перебувати у країнах ЄС не більше 90 днів на кожні 180 днів у році. 

    Безвізовий режим поширюється на такі країни: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Республіка Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція. 

Категорія: Мої статті | Додав: Admin (29.05.2017)
Переглядів: 312 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar