MENU
Головна » Статті » Мої статті

У Канівській міськрайонній філії Черкаського обласного центру зайнятості говорили про захист прав споживачів житлово-комунальних послуг

З метою підвищення правової обізнаності громадян про зміни в законодавстві та щодо захисту свої прав, в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» та ініціативи «Чесна Платіжка», 24 липня 2019 року фахівець Канівського бюро правової допомоги (далі – бюро) Олена Васильченко провела семінар на тему: «Як захистити свої права споживача житлово-комунальних послуг», для осіб, які перебувають на обліку у Канівській міськрайонній філії Черкаського обласного центру зайнятості (далі – центр зайнятості).

Постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 560 зафіксовано граничну вартість тепла на рівні 1400 гривень за 1 Гкал за наявності лічильника або 35,21 грн. за 1 м2 у разі відсутності лічильника, для населення міст обласного значення та м. Києва.

За розрахунками в середньому тариф на опалення по Україні зменшиться на 14%, а в окремих містах люди платитимуть менше на 25%.

Також врегульовано ціну на гарячу воду по всій Україні та встановлено максимальний тариф для населення: 83,66 грн за 1 м3 за наявності рушникосушильників та підключення їх до систем постачання гарячої води. У разі відсутності рушникосушильників - 75,74 грн за 1 м3.

Фахівцем бюро наголошено, що перерахунок тарифів за спожиті послуги до початку опалювального сезону 2019/2020 років повинен бути здійснений до 01 вересня 2019 року та повідомлено, що на сьогодні кожен громадянин може самостійно розрахувати ціну, яку має сплатити за гарячу воду та тепло за допомогою онлайн калькулятору послуг, розміщеного на сайті Міністерства юстиції.

Також Олена Васильченко проінформувала присутніх про спільну роботу Міністерства юстиції та системи Безоплатної правової допомоги у інформуванні громадян про граничні тарифи на тепло та гарячу воду, які затвердив Кабмін 26 червня та про розроблені чіткі покрокові алгоритми дій, які допоможуть захистити права споживачів житлово-комунальних послуг та розкажуть, як діяти в разі отримання нечесної платіжки і як домогтися перерахунку вартості опалення.

По закінченню заходу, в приміщенні центру зайнятості працював дистанційний пункт консультування громадян, під час якого були надані юридичні консультації з питань: встановлення факту родинних відносин, стягнення заборгованості по аліментам, поновлення строку прийняття спадщини.

Категорія: Мої статті | Додав: Admin (26.07.2019)
Переглядів: 8 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar