MENU
Головна » Статті » Мої статті

Стягнення заборгованості за заробітною платою звільненому працівнику

Особи, які були звільнені з підприємства, установи, організації усіх форм власності, та яким не було виплачено заробітну плату за відпрацьований період мають право на її сплату.

Якщо підприємство, установа, організація усіх форм власності не виплатила заборгованість за заробітною платою звільненому працівнику, цим вона грубо порушила чинне трудове законодавство, а саме норми ст.47, ст. 115 та ст. 116 Кодексу законів про працю України, відповідно до яких власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у відповідні строки, а також при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення.

Для захисту порушених прав особа має право звернутися у встановленому законодавством порядку, а саме відповідно до ст. 118 та ст. 119 Цивільного процесуального кодексу України, з позовною заявою до відповідного суду для стягнення заборгованості по заробітній платі з підприємства, установу, організації, з якою дана особа перебувала в трудових відносинах.

При правильному викладенні позовних вимов та наданні доказів працевлаштування та заборгованості за заробітною платою, суд, як правило, задовольняє такі вимоги.

Окремі нормативно-правові акти, які регулюють питання:

Кодекс законів про працю України;

Цивільний процесуальний кодекс України.

Категорія: Мої статті | Додав: Admin (16.11.2016)
Переглядів: 170 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar