MENU
Головна » Статті » Мої статті

Оскарження рішення МСЕК (Медико-соціальної експертної комісії)

Чинним законодавством передбачено два порядка оскарження рішення МСЕК: позасудовий та судовий.

Пунктами 22-24 Положення «Про медико-соціальну експертизу», затвердженого Постановою КМУ № 1317 від 03.12.2009 р. (далі - Положення), позасудовий порядок полягає в тому, що громадянин, який не згоден з рішенням МСЕК, на протязі місяця має право подати письмову скаргу до вищестоящої МСЕК або до Управління охорони здоров’я, які після надходження всіх документів протягом місяця зобов’язані провести повторний огляд заявника та прийняти об’єктивне рішення. Рішення обласної, міської медико-соціальної експертної комісії може бути оскаржене до відділу медико-соціальної експертизи при МОЗ України. МОЗ України при виявленні фактів порушення законодавства про медико-соціальну експертизу доручає іншому складу обласної медико-соціальної експертної комісії з урахуванням усіх наявних обставин повторно розглянути питання. В особливо складних випадках Центральна медико-соціальна експертна комісія МОЗ, обласна, центральна міська комісія та МОЗ можуть направляти осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, для проведення медико-соціального експертного обстеження до клініки Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем та Науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів. Після обстеження зазначені науково-дослідні установи складають консультативні висновки, які для комісії мають рекомендаційний характер. Датою, від якої встановлено інвалідність, вважається та, якою подано документи на МСЕК. Тому й пенсія нараховуватиметься саме з цього моменту.

1. Пунктом 25 Положення, передбачений судовий порядок – шляхом подання адміністративного позову про визнання рішення МСЕК незаконним. Відповідачем у даній справі буде відповідна МСЕК. Адміністративні справи з приводу оскарження рішення МСЕК, вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача (ч.2. ст. 19 КАС України).

2. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється 6-ти місячний термін, який обчислюється від дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ст. 99 КАС України).

Окремі нормативно-правові акти, які регулюють питання:

- Кодекс адміністративного судочинства України;

- Положення «Про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності»;

- Положення «Про медико-соціальну експертизу».

Категорія: Мої статті | Додав: Admin (16.11.2016)
Переглядів: 485 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar