MENU
Головна » Статті » Мої статті

Незаконне заволодіння майном шляхом вчинення шахрайських дій

Перш за все постраждалій особі необхідно звернутись до райвідділу органів внутрішніх справ для реєстрації заяви в Єдиному реєстру досудових розслідувань за фактом шахрайського заволодіння належним нерухомим майном (стаття 190 Кримінального кодексу України).

Відповідно до ст. 190 КК України:

1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, - карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

3. Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, - карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

4. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, - карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна. Крім того, необхідно звернутися до Державної реєстраційної служби України з письмовою заявою щодо внесення відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та закріпити указане нерухоме майно за собою на підставі правовстановлюючих документів, що підтверджують дійсну належність майна указаній особі. Також, звернутися з позовною заявою до суду про витребування майна з чужого незаконного володіння. Підсудність справи визначити за місцевим судом.

Окремі нормативно-правові акти, які регулюють питання:

Стаття 190 Кримінального кодексу України.

Категорія: Мої статті | Додав: Admin (16.11.2016)
Переглядів: 180 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar