MENU
Головна » 2019 » Липень » 31 » Суб’єктів пробації інформували про відповідальність за вчинення домашнього насильства
14:18
Суб’єктів пробації інформували про відповідальність за вчинення домашнього насильства

Насильство є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. Зазвичай, найбільше страждають від насильства жінки, діти та люди похилого віку. Найпоширенішим і найбільш складним для протидії є домашнє насильство. Яка відповідальність настає за вчинення домашнього насильства? Дане питання роз’яснила фахівець Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тетяна Жалобна особами, які перебувають на обліку в Золотоніському  міськрайонному відділі філії ДУ «Центр пробації» у Черкаській області під час зустрічі 25 липня 2019 року.

11 січня набув чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами». Кримінальний кодекс України (далі – КК України) було доповнено новою статтею 126-1 «Домашнє насильство», яка визначає домашнє насильство, як умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи.

 Дана стаття вказує, що домашнє насильство карається:

  • громадськими роботами на строк ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або
  • арештом на строк до шести місяців, або
  • обмеженням волі на строк до п’яти років, або
  • позбавленням волі на строк до двох років.

Особа, яка постраждала від домашнього насильства має право отримати допомогу та захист від суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. А саме, отримати інформацію про свої права та як їх реалізувати, медичну, соціальну, психологічну допомогу  та  допомогу адвоката за рахунок держави.  

Представник місцевого центру повідомила засуджених про передбачені законодавством спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству, зокрема:

  • терміновий заборонний припис стосовно кривдника (строком до 10 діб);
  • обмежувальний припис стосовно кривдника (строком від 1 до 6 місяців).

«Умисне невиконання обмежувальних заходів, або умисне невиконання обмежувальних приписів, або умисне ухилення від проходження програми для кривдників особою, щодо якої такі заходи застосовані судом, - караються арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до двох років, стаття 390-1 КК України»,  - зазначила  Тетяна Жалобна.

            По завершенню зустрічі в приміщенні відділу забезпечено роботу дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги та надано правову допомогу з питань сімейного та спадкового права.

            Серед субєктів пробації поширено інформаційні буклети системи БПД та правопросвітницького проекту Міністерства юстиції «Я маю право!»: «Безоплатна правова допомога в Україні», «Протидія домашньому насильству: терміновий заборонний та обмежувальний припис», «Як протидіяти домашньому насильству?», «Відповідальне батьківство», «Не переплачуйте за тепло та гарячу воду».

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 15 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0